Bransoletka - Agat uwięziony w lnie

Niezwykłej urody bransoletka pleciona z lnu i agatu.

 1. nr katalogowy: 083
 2. jednostka miary: szt.
 3. waga produktu: 0.008 kg
 4. stan produktu: nowy

25,00 zł

dostawa od 9,00 zł więcej »

Zapytaj o produkt

zamknij (x)
adres email:*
Wiadomość:*

Pełny opis Bransoletka - Agat uwięziony w lnie

Bransoletka - Agat uwięziony w lnie

Modna pleciona bransoletka. Bransoletka utkana jest bardzo ciekawym splotem z lnianego sznurka i kól o średnicy 9mm z czarnego matowego agatu.

Bransoletka jest tania i wygląda zjawiskowo.

 

Długość bransoletki   19,5 cm

Waga  (łączna)   8 g

 

Agat jest kamieniem towarzyszącym człowiekowi tak daleko, jak jest w stanie sięgnąć pamięcią. Błyskotki z tego minerału znajdowano juz w grobowcach z epoki kamiennej. W kurhanach odkrytych na Uralu znaleziono wiele wyrobów z agatów, niektóre z nich były odznaką władzy, nosili je jedynie najważniejsi przedstawiciele starożytnych społeczności. Już w starożytnym Egipcie przypisywano agatom moc nadprzyrodzoną. Niektórzy po dziś dzień uważają, że mają one magiczne właściwości.

Agat jest kamieniem równowagi - fizycznej, emocjonalnej i intelektualnej. Harmonizuje energie yin i yang, działa uspokajająco, dodaje pewności siebie. Agat poprawia koncentrację uwagi i zdolności analityczne, co przydaje się do rozwiązywania problemów. Energia kamienia pozwala jego właścicielowi na śmiałe działania i wyzbycie się uprzedzeń. Kamień ulecza żal i gniew, zastępując je odwagą do zaczynania czegoś od nowa. Usuwa napięcie po przejściach z przeszłości. Na poziomie duchowym agat zwiększa świadomość, zachęca do cichej kontemplacji i akceptowania wydarzeń, sprzyja rozwojowi duchowemu.

Agat (gr. agathos - 'dobry') – półszlachetny minerał, wielobarwna, wstęgowa odmiana chalcedonu. Nazwa pochodzi od rzeki Achates (dzisiaj Dirillo) na południowej Sycylii we Włoszech, gdzie wydobywano go już w starożytności.

Agaty powstają w geodach. Zbudowane są z wielu różnokolorowych, naprzemianległych, (najczęściej bladych) warstw. Powstawanie pasm było prawdopodobnie wynikiem zachodzących procesów wielokrotnego wydzielania się krzemionki z roztworów lub cyklicznego wytrącania się pigmentu w żelu krzemionkowym. Zróżnicowana jest też barwa agatów – powodują ją bardzo drobne wrostki różnych minerałów np. chlorytów, hematytu, goethytu. Przeważają warstwy szare, różowawe i brunatne, rzadko występują żywsze barwy: czerwone, zielone, czarne. Stąd stosowane bardzo często sztuczne barwienie agatów.

Występuje wśród skał wylewnych w postaci geod, a także wśród skał osadowych. Tworzyły się w procesie zastygania lawy. Powstające pustki wypełniały się stopniowo roztworami zawierającymi krzemionkę. Przerwy w dopływie roztworów i ich zmieniający się skład chemiczny stały się przyczyną zróżnicowanego zabarwienia poszczególnych warstw.

Miejsca występowania: Brazylia, Urugwaj, Indie, Republika Malgaska, Rosja, USA, Namibia, Czechy

Polska – największe i najbogatsze wystąpienia agatów są na Dolnym Śląsku, na Pogórzu Kaczawskim i Izerskim (niecka północnosudecka) i w Górach Kamiennych (niecka śródsudecka), przede wszystkim koło miejscowości Nowy Kościół i Płóczki Górne, Pomniejsze ilości są także w okolicach Tłumaczowa i Kamiennej Góry oraz w regionie Przeździedza – Wleń. Występują tam w permskich skałach wylewnych - melafirach i ich tufach. Agaty występują również w okolicach Krzeszowic (Rudno i Regulice) w Małopolsce.

W Dąbrowie Tarnowskiej znajduje się Muzeum Agatów (powstałe 12.11.2005), prezentujące ekspozycja agatów z Płóczek Górnych oraz z okolic Krakowa.


Bransoletka z agatem i lnem na ręce wygląda wręcz szałowo
Matowe kule agatu wplecione w len prezentują się naprawdę świetnie
Matowy agat misternie wpleciony wlen

Opinie o produkcie Bransoletka - Agat uwięziony w lnie

Dodaj swój komentarz

Napisz o Twoich doświadczeniach, zarówno pozytywnych jak i negatywnych.
Czy decyzja o zakupie była słuszna?

ogólna ocena:    
Twoja opinia:*
  zostało: znaków
Wpisz wynik: 0 + 8*
produkt nie ma jeszcze opinii... Twoja może być pierwsza!

Dodatkowe informacje

Ceny przesyłek

 1. Poczta Polska - 9,00 zł
 2. Paczka Poczta Polska płatność przy odbiorze - 15,00 zł
 3. Przesyłka kurierska - 19,00 zł
 4. Przesyłka kurierska płatność przy odbiorze - 30,00 zł

Formy płatności

 1. płatność przy odbiorze
 2. płatność przelewem

Dane kontaktowe

 1. sklep: Talent-Art Biżuteria
 2. telefon: (22) 4278411
 3. tel. komórkowy:
 4. strona kontaktowa »

Producent: Talent-ART

ilość odwiedzin: 1752